Нарушения режима сна в пожилом возрасте

Порушення режиму сну у похилому віці

З віком у гормональному фоні людини відбувається перебудова, що впливає режим сну. Зазвичай це позначається на часі пробудження та засинання. Але фізіологічні трансформації організму можуть призвести до серйозних порушень на кшталт чуйності сну та безсоння. Не спаючи вночі, протягом дня люди у віці відчувають втому та сонливість. Такий режим дня не тільки позначається на рівні активності людини похилого віку, він послаблює імунну систему, викликає нервозність, дратівливість і загострює хронічні захворювання. У приватному пансіонаті для людей похилого віку «Забота любимых» режиму та якості сну постояльців приділяється підвищена увага. Ми індивідуально підходимо до вирішення цього питання, тому застосовуємо різні методи профілактики та лікування порушень сну у клієнтів.

Причини безсоння у людей похилого віку

Фахівці ділять причини появи безсоння на два типи: фізіологічний та психологічний характер. До останніх належать депресії, підвищений рівень тривожності, занепокоєння, стрес. Фізіологічні причини можуть бути такими:

  • Малорухливий спосіб життя. Зниження рівня денної активності призводить до надлишку енергії та порушення режиму дня.
  • Порушення вироблення мелатоніну. Цей гормон відповідає за біоритми, якість та тривалість сну.
  • Прийом препаратів, що викликають безсоння . Щоб ліки не призводили до подібних побічних дій, їх необхідно приймати за розкладом. Зазвичай – до обіду.
  • Хронічні та вікові захворювання. Порушення у функціонуванні організму також безпосередньо позначаються якості відпочинку. У цьому випадку персоналу приватних пансіонатів для людей похилого віку рекомендується приділяти підвищену увагу самопочуттю пацієнта та перебігу у нього недуги.
  • Метеозалежність. У чутливих до змін погоди людей під час магнітних бур може погіршитися самопочуття, з’явитися сильна втома та виникнути проблеми зі сном.

При тяжких формах порушень потрібна консультація фахівця. Щоб виявити причину безсоння, може запропонувати вести «Щоденник сну». У нього регулярно потрібно вносити дані про тривалість відпочинку, а також додаткову інформацію на кшталт прийому ліків, вплив стресових факторів, емоційного стану. Снодійні засоби повинні прийматися строго за вказівками лікаря.

Профілактика безсоння у будинках для людей похилого віку

У приватних пансіонатах для людей похилого віку медикаментозне лікування подібних порушень застосовується у важких і критичних ситуаціях. Медсестри та доглядальниці застосовують ряд профілактичних заходів проти безсоння:

  • Стежать за гігієною сну. Провітрювання приміщень та дотримання температурних режимів – основні умови комфортного відпочинку.
  • Гуляють із постояльцями на свіжому повітрі. Невелике навантаження нормалізує тиск, покращує роботу серцево-судинної системи, піднімає настрій та позбавляє втоми.
  • Заохочують прості фізичні навантаження. Лікувальна фізкультура у літньому віці допомагає справлятися з хронічними недугами, зберігає в тонусі м’язи та підвищує рівень денної активності.
  • Забезпечують збалансоване харчування. Стан органів травлення також відбиваються на добових біоритмах. У приватному будинку для літніх людей «Забота любимых» практикується дотримання чотириразового режиму харчування.
  • Стежать за моральним станом постояльців. Іноді для того, щоб подолати тривожність, достатньо оточити людину турботою, запропонувати їй захоплююче заняття, поспілкуватися з ним на приємну тему або почитати гарну книгу.

Найчастіше з безсонням можна впоратися природним шляхом. Для цього слід визначити причину проблеми та забезпечити літній людині трохи більше уваги та турботи.

(098) 796-24-11
0 (800) 219-213