5 напитков, которые не рекомендуется употреблять в пожилом возрасте

5 напоїв, які не рекомендується вживати у похилому віці

З роками в органах травлення відбуваються зміни: змінюються смакові пристрасті, а сама їжа та корисні мікроелементи засвоюються не так швидко та ефективно, як у молодості. Збалансоване харчування допомагає вберегтися від низки недуг, і серйозну роль цьому питанні грає вживання напоїв. Відмовитися від філіжанки кави вранці або міцного чорного чаю після сніданку не так просто, особливо якщо ця звичка властива людині вже довгі роки.

Список найшкідливіших напоїв для людей похилого віку

  • Кава. Він сприяє виведенню кальцію з організму – речовини, яка відіграє ключову роль у формуванні кісткової тканини. Крім цього, напій підвищує рівень холестерину у крові. Він формує атеросклеротичні бляшки, які звужують просвіти судин та підвищують ризик виникнення інсультів та інфарктів.
  • Алкоголь. Спиртовмісні напої впливають відразу на кілька органів. Під їхньою дією відбувається скупчення еритроцитів, які згодом утворюють тромби. Також алкоголь негативно позначається на функціонуванні нервової та травної систем.
  • Газовані напої. І солодка, і звичайна мінеральна вода з розчиненим у ній вуглекислим газом «б’є» по шлунку та ниркам – вразливим органам людей похилого віку. У содовій також міститься велика кількість цукру. Він провокує ризик діабету, стрімкий набір ваги та низку інших хронічних недуг.
  • Холодний бутильований чай. Ця категорія напоїв вважається рекордсменом за кількістю цукру. Крім нього, тут міститься низка консервантів, ароматизаторів, барвників та інших шкідливих харчових добавок.
  • Пакетовані соки. На відміну від свіжих фрешів і смузі, тут немає ні клітковини, ні корисних вітамінів. Все той же цукор та добавки.

Корисні напої для людей похилого віку

Пансіонат для людей похилого віку у Вінниці «Забота любимых» – це приватний будинок для літніх людей європейського зразка. Тут гостям надається не тільки грамотний медичний догляд, а й усі умови для комфортного перебування та підтримання здоров’я.

Догляд за людьми похилого віку у Вінниці передбачає чотириразове збалансоване харчування з корисними напоями, серед яких мінеральна вода без газу, листовий зелений чи трав’яний чай, какао, свіжі соки, компоти та морси. Ми стежимо за показниками водного балансу в організмі, в помірній кількості вживаючи солодкі фрукти та продукти з високою кислотністю.