7 витаминов, которые нужно принимать в пожилом возрасте

7 вітамінів, які потрібно приймати у похилому віці

Процеси старіння зазвичай супроводжуються стрімким скороченням кількості вітамінів в організмі. Воно виникає через розбудову роботи системи травлення. Проблема може виражатися в постійному почутті втоми, безсоння, погіршення стану шкіри, підвищену тривожність, ослаблений імунітет. Зупинити старіння організму неможливо, але підтримувати хороше самопочуття людей похилого віку в наших силах. Пансіонат для людей похилого віку в Івано-Франківську «Забота любимых» забезпечує своїм постояльцям якісне та збалансоване чотириразове харчування з дотриманням рекомендацій професійних геронтологів.

Які вітаміни повинні бути в раціоні людей похилого віку

Кількість мікронутрієнтів, що надходять в організм, має приділяти особливу увагу. У раціоні людей похилого віку обов’язково повинні бути присутніми:

  • Вітамін А, який покращує апетит, позитивно позначається на гостроті зору, стані волосся, нігтів та шкіри. Щоб компенсувати його нестачу, фахівці рекомендують вживати більше овочів, зелені, риби жирних сортів, капусти.
  • Вітаміни групи В, що впливають на нервову систему і позбавляють проблем зі сном, які часто супроводжують людей у ​​похилому віці. Ця група речовин дозволяють нормалізувати процеси травлення та сприятливо впливають на згадку. Ці вітаміни у великій кількості містяться в курячих яйцях, злаках, горіхах, молочних продуктах. Кофеїновмісні напої, навпаки, перешкоджають їх засвоєнню, тому чаї та каву з віком краще обмежити.
  • Вітамін С, недостатня кількість якого провокує виникнення задишки, слабкості, анемії. Він зміцнює імунітет і дозволяє організму протидіяти простудним та вірусним інфекціям. У раціоні пансіонату похилого віку Івано-Франківська «Забота любимых» присутні багаті на цей мікронутрієнт сезонні фрукти, овочі, ягоди, зелень.
  • Вітамін РР перешкоджає утворенню тромбів та налагоджує роботу шлунково-кишкового тракту. Його дефіцит проявляється у частих головних болях, безсонні, порушення функціонування нервової системи. У раціоні пенсіонерів обов’язково повинні бути продукти, що містять нікотинову кислоту – гречка, буряк, абрикоси, житній хліб.
  • Вітамін D позбавляє ламкості в суглобах, дратівливості, нормалізує тиск. Крім цього, мікронутрієнт підвищує засвоєння кальцію, що зміцнює кістки. Він міститься в печінці, молочних продуктах, рибі та найкраще синтезується під впливом сонячних променів, тому старим важливо частіше бувати на вулиці та дихати свіжим повітрям.
  • Вітамін Е позбавляє відчуття слабкості у м’язах, зберігає гостроту зору та корисний для серцево-судинної системи. У великих кількостях міститься в натуральних рослинних оліях, горіхах, бобах, злаках.
  • Вітамін K нормалізує циркуляцію крові, запобігає анемії та допомагає вивести токсини з організму. Відновити його нестачу можна за допомогою курячих яєць, квасолі, нежирного м’яса птиці.

Варто пам’ятати: і гіпо-, і гіпервітаміноз може стати причиною хронічних захворювань і призвести до серйозних проблем зі здоров’ям людини похилого віку. Персонал будинку для людей похилого віку в Івано-Франківську «Забота любимых» ретельно продумує раціон своїх постояльців та дотримується оптимальних добових доз вітамінів, мікро- та макроелементів. Наші постояльці перебувають під наглядом кваліфікованих фахівців. Вони займаються питаннями харчування людей похилого віку, стежать за їх самопочуттям і при необхідності контролюють прийом вітамінних комплексів за приписом лікаря.