Соблюдение личной гигиены в пожилом возрасте

Дотримання особистої гігієни у похилому віці

З віком виділення шкірного жиру зменшується, а епідерміси стають тоншими. З цієї причини з’являються неприємні відчуття стягнутості та сухості тіла, особливо після ухвалення душу. Більше часу потрібно догляд за ротовою порожниною, очима, інтимну гігієну. Фізіологічні перебудови організму змушують пенсіонерів переглянути навички, пов’язані з доглядом за собою. Деякі люди похилого віку не можуть обслуговувати себе самостійно і потребують допомоги родичів або доглядальниць. Персонал будинку для людей похилого віку в Івано-Франківську «Забота любимых» поділився загальними рекомендаціями щодо особистої гігієни людей похилого віку.

Особливості водних процедур

З віком потові залози працюють не так активно, як у молодості. Тому людям похилого віку достатньо приймати душ щовечора або через день. У зв’язку з тим, що шкіра стає більш чутливою до впливу мила, краще відмовитися від нього. Фахівці радять обирати кошти із нейтральним показником рН. Вони не порушують ліпідний шар і не викликають почуття дискомфорту після ухвалення душу. З цієї причини потрібно регулювати температуру води: вона має бути гарячої чи холодної. Подібні процедури людям, які лежать, проводити складніше. Щоб зайвий раз не турбувати хворого, можна скористатися спеціальними гігієнічними серветками.

Догляд за шкірою у літньому віці

Найчастіше люди похилого віку стикаються з відчуттям сухості і стягнутості, які супроводжуються свербінням і лущенням. Щоб позбавитися проблем зі шкірою, необхідно дотримуватися ряду рекомендацій:

  • Після душу використовувати зволожуючий крем чи лосьйон, який нормалізує водний баланс епідермісу.
  • Не варто обмивати обличчя надто жорсткою водою. Іноді корисно використовувати відвари з липи, ромашки, шавлії. Вони заспокоюють шкіру та знімають роздратування.
  • Після вмивання обличчя достатньо промокнути рушником або серветками легкими рухами, що поплескують.
  • Літнім людям не рекомендується використовувати нічні креми. Під час сну вони швидко випаровують вологу, а залишки утворюють своєрідну плівку, яка «перегріває» шкіру. В результаті проблема сухості тільки посилиться, а під очима можуть з’явитися набряки.
  • Дбати про шкірні покриви потрібно і зсередини. Для цього слід додати до раціону більше продуктів із вмістом вітамінів С, Е, В1, В2, В9, РР.

Дотримання гігієни сну

Щоб відпочинок був якісним, не варто нехтувати режимом дня, допустимими у літньому віці фізичними навантаженнями та правилами збалансованого харчування. Вечеря має бути за кілька годин до сну і включати легкі продукти, які не порушують процесів травлення і не викликають перезбудження.

Особливо уважно персонал приватного пансіонату для людей похилого віку «Забота любимых»  відноситься до обстановки, в якій перебувають постояльці. Для комфортного сну людей похилого віку створюються всі умови: регулярно провітрюються кімнати, виключається яскраве світло, вибираються ліжка оптимальної жорсткості, щодня робиться вологе прибирання, забезпечується комфортна температура. Персонал також стежить за чистотою та свіжістю постільної білизни.

Доглядальниці приватного пансіонату для людей похилого віку «Забота любимых» допомагають проводити гігієнічні процедури клієнтам, які не можуть самостійно себе обслужити. Ми стежимо за охайністю наших постояльців, допомагаємо їм з умиванням, зміною піжам і сорочок, чищенням зубів, зачісуванням, підстриганням нігтів і робимо все для того, щоб кожна літня людина відчувала себе комфортно в нашому пансіонаті «Забота любимых».