ОРВИ у пожилых: особенности протекания болезни и лечение

ГРВІ у людей похилого віку: особливості перебігу хвороби та лікування

У похилому віці будь-які інфекційні захворювання проходять важче, ніж у молодості: з роками імунітет слабшає, і організму важче боротися з вірусами та бактеріями. Підвищує ризик ускладнень неправильне лікування, зневагу до рекомендацій лікаря, відмова від прийому ліків. Не варто також забувати про наявність хронічних захворювань, які є у більшості людей похилого віку. Тому питанню профілактики та лікування гострих респіраторних вірусних інфекцій варто приділяти підвищену увагу. Особливо важливо про нього знати рідним людям у похилому віці та всім, хто їх доглядає.

Що таке ГРВІ і чим вони небезпечні для людей похилого віку

Збудником захворювань є респіраторні інфекції, яких відносять грип, рино-, коронавирус. Найчастіше вони потрапляють в організм через слизові оболонки, проникаючи далі по тілу та вражаючи дихальні шляхи та внутрішні органи. Найбільш поширеними симптомами є:

  • підвищена температура тіла, ломота, слабкість;
  • закладеність носа, чхання;
  • біль у горлі, кашель;
  • неприємні відчуття в очах, сонливість, сльозогінність;
  • почуття дискомфорту та шуму у вухах.

У таких випадках після ретельного медичного огляду лікарі призначають симптоматичне лікування з огляду на загальний стан організму та наявні хронічні недуги. Підвищена температура тіла свідчить про те, що організм виробляє антитіла до інфекції, тому не завжди за показником термометра 37-38 °C є необхідність приймати жарознижувальне. Займатися самолікуванням при ГРВІ у похилому віці вкрай небезпечно. У цей період хворий особливо потребує спостереження медпрацівника, повноцінного сні, правильного здорового харчування, великої кількості рідини та грамотного догляду.

Профілактика ГРВІ у приватних пансіонах

Будинок для людей похилого віку в Рівненській області «Забота любимых» – це заклад європейського зразка для людей похилого віку з цілодобовим доглядом. При необхідності персонал надає медичну допомогу гостям, допомагає з прийомом лікарських препаратів та стежить, щоб хворий дотримувався призначення спеціалістів.

Для профілактики ГРВІ постояльці пансіонату для літніх людей у Рівному дотримуються правил збалансованого харчування, проводять час на свіжому повітрі, зміцнюють імунітет і живуть у чистих номерах, що регулярно провітрюються. Сучасна кліматична техніка підтримує ком