летний досуг для пенсионеров

Ідеї ​​літнього дозвілля для пенсіонерів

Коли на вулиці пригріває сонце, стежки не засипані снігом, а природа буквально кишить життям, гріх відмовлятиме від прогулянок на свіжому повітрі. Персонал будинку престарілих в Івано-Франківську «Забота любимых» забезпечує гостям захоплююче та комфортне дозвілля, яке допомагає відновитися після травм, набути душевної рівноваги, відпочити в колі ровесників та покращити самопочуття.

Заняття на свіжому повітрі для людини похилого віку

Можна внести невеликі виправлення в режим дня пенсіонера, не вдаючись до радикальних заходів. Ті, хто звик присвячувати кілька годин на день читання літератури, може займатися цим не в своїй кімнаті, а на вулиці, іноді відволікаючись на короткі прогулянки в тіні дерев. Там для літніх можна виділити місця для настільних ігор. Невеликий столик та пара зручних стільців підійдуть для карт, доміно, лото, шахів та шашок.

Урізноманітнити життя в пансіонатах допоможуть й інші заняття:

  • Фізична активність. Легкі махи руками перед сніданком, вправи для суглобів чи вечірні заняття скандинавською ходьбою приведуть м’язи до тонусу та покращать циркуляцію крові. Відмінно, якщо вдасться зробити це ритуалом та залучити до здорового способу життя якнайбільше людей.
  • Пікніки. Прийом їжі на свіжому повітрі робить страви особливо смачними та сприяє кращому засвоєнню корисних речовин. Можна разом влаштовувати невеликі пікніки, організовувати перекушування з бутербродами та напоями, що охолоджують, або відзначати свята в компанії близьких.
  • Садівництво. Для тих, хто любить возитися із землею та доглядати рослини, літо – ідеальна пора для аграрних експериментів. Можна винести кімнатні квіти на вулицю, розбити невеликий город або захопитися вирощуванням прянощів. Останні будуть не тільки тішити око, але й стануть у пригоді в процесі приготування їжі і забезпечать приємну ароматерапію.
  • Майстер-класи. Ніколи не пізно навчитися чогось нового. Щоб знайомство з новим захопленням принесло користь людині похилого віку, вибирайте просте заняття, яке буде йому під силу. Можна навчити його поводитися з мобільним телефоном, навчити грі у вуличний боулінг, провести майстер-клас з малювання.

Людям з обмеженими можливостями або страждаючим на тяжкі форми старечих недуг особливо рекомендується проводити час на природі. Навіть просте споглядання за навколишнім середовищем, запахи квітучих рослин, спостереження за живністю сприятливий ефект і полегшить перебіг хвороби.