Польза садоводства для пожилых людей

Користь садівництва для людей похилого віку

Робота із землею не менш ефективна у покращенні фізичного та психічного здоров’я, ніж йога чи скандинавська ходьба. Науково доведено, що навіть вирощування кімнатних рослин або невелика допомога у впорядкуванні ділянки зміцнює м’язи, знімає стрес, допомагає боротися з хронічними недугами та є профілактикою низки захворювань.

Будинок для людей похилого віку в Києві «Забота любимых» – це приватна установа європейського зразка. Персонал пансіонату не тільки цілодобово доглядає гостей, але й піклується про їх моральний стан, надаючи всі умови для того, щоб гості відчували себе комфортно і відчували радість життя. Ми вітаємо будь-яке дозвілля та практикуємо садову терапію. Літнім людям таке дозвілля показано з низки причин.

Активізація мозкової діяльності

Догляд за рослинами вимагає концентрації, запам’ятовування та навіть навчання. Протирання листя від пилу на кімнатних квітах, полив клумби біля будинку або вирощування першого салату навесні не потребує особливих зусиль, але впливає на пам’ять та функціонування клітин мозку. Лікарі рекомендують таке дозвілля навіть пацієнтам із хворобою Альцгеймера, які реабілітуються після інсультів та людям із деградацією мислення.

Зниження почуття тривоги

Нестача фізичної активності, самотності, проблеми зі здоров’ям роблять людей похилого віку більш схильними до депресії. Науково доведено: люди, які опікуються рослинами, вміють краще справлятися з напругою та тривожними думками. Робота в саду сприяє синтезу кортизолу, що сприятливо позначається на роботі нервової системи.

Поліпшення фізичної форми

Посадити, прополоти, зібрати листя, полити – такі нескладні дії добре підтримують моторику. Пенсіонери в пансіонаті для літніх людей в Києві https://gral.org.ua/uk/pansionat-dlya-lyudej-pohilogo-v-kiyevi/ працюють із квітами під наглядом персоналу. Ми стежимо, щоб будь-яка фізична активність відповідала стану літньої людини.

Інші переваги садотерапії

  • Перебування на свіжому повітрі.
  • Прийом сонячних ванн у помірній кількості.
  • Освоєння нових навичок.
  • Можливість почастувати друзів натуральними фруктами, овочами, зеленню.

Можна вирощувати прянощі на балконі, розбити біля будинку квітник, організувати зелену зону на підвіконні або спеціалізуватися на одному продукті. У будь-якому випадку вирощування рослин зближує з навколишнім середовищем та зміцнює зв’язок із зовнішнім світом.