Кризис пожилого возраста

Криза похилого віку: ознаки, причини та лікування

Старість часто супроводжується рядом вікових недуг: людині похилого віку докучають хронічні захворювання, метеочутливість і погане самопочуття. Варто також врахувати, що з виходом на пенсію змінюється спосіб життя: звужується коло спілкування, знижується рівень фізичної активності, люди більше часу проводять у замкнутому просторі, що додатково провокує тривожні думки.

Цей життєвий етап фахівці називають «кризою похилого віку». Одним пенсіонерам легше усвідомити і прийняти те, що відбувається, інші переживають сильне психологічне та емоційне потрясіння, яке у важких випадках може позначитися на відносинах з оточуючими і навіть перерости в депресію.

Ознаки кризи похилого віку

Важливо пам’ятати: вікові зміни характеру є неминучими. Людина може перебувати в поганому настрої і більше потребувати усамітнення. Це допомагає проаналізувати ситуацію, прийняти неминучість процесів, що відбуваються в організмі, і переосмислити життєво важливі речі.

Тривожним сигналом є серйозні проблеми із психічним здоров’ям:

  • агресивність та підвищена дратівливість;
  • порушення режиму сну, безсоння, втрата апетиту;
  • підвищена тривожність та безпричинні напади страху;
  • примхливість, уразливість, небажання визнавати свій стан;
  • замкнутість, апатія, суїцидальні думки.

Як упоратися з кризою в похилому віці

У більшості випадків людям похилого віку потрібно створити комфортні умови: забезпечити їм належний догляд, дозволити частіше перебувати в колі однодумців і займатися справами, які дозволяють відчувати повноту життя.

Пансіонат для людей похилого віку «Забота любимых» – приватний будинок для літніх європейського рівня. У ньому постояльці проживають у комфортних номерах з євроремонтом, перебувають під цілодобовим наглядом кваліфікованих доглядальниць та медсестер, цікаво проводять дозвілля та перебувають у компанії однолітків. У нас ніхто не почувається самотнім. Пансіонат відкритий для відвідування будь-якого дня, тому наші гості не розривають родинні та дружні зв’язки. Ми заохочуємо будь-які хобі, з турботою та розумінням ставимося до всіх гостей, опікуємось та створюємо спокійну, затишну обстановку, яка сприятливо позначається на психологічному стані наших клієнтів.