physical-therapy

Лікувальна фізкультура для людей похилого віку

З віком будь-які фізичні навантаження даються складніше: з’являється відчуття втоми, слабкості у м’язах, нездужання, порушується координація рухів. Фахівці пансіонату для людей похилого віку в Києві «Забота любимых»зазначають, що важливу роль у цій проблемі відіграє психологічний стан їхніх клієнтів. Люди похилого віку часто ведуть малорухливий спосіб життя, їм важко знайти мотивацію навіть простих вправ. Тому до теми лікувальної фізкультури для літніх людей потрібно підходити комплексно.

Користь гімнастики для людей похилого віку

Лікарі запевняють, що 20-30 хвилинна зарядка для старшої вікової категорії допоможе покращити загальний стан організму, зміцнити м’язи, знизити ризик виникнення серцево-судинних захворювань, підвищити витривалість та зміцнити імунітет. Лікувальна гімнастика також допомагає при хронічних недугах та проблемах з опорно-руховим апаратом. Регулярні фізичні навантаження показані при:

  • Проблеми зі сном.
  • Погано апетиті.
  • Схильність до зайвої ваги.
  • Уповільнення обміну речовин.
  • Проблеми із травленням.
  • Захворювання нервової системи.
  • Хвороби Паркінсона.

Основна мета фізичних навантажень для людей похилого віку – допомогти в лікуванні хронічних захворювань. Тому тип тренування та складність вправ потрібно підбирати індивідуально, а також постійно контролювати самопочуття пенсіонера.

Фізкультура для постояльців будинків для людей похилого віку

Пенсіонерам потрібні легкі та щадні навантаження. Найчастіше це вправи з вихідними положеннями сидячи чи лежачи. Деяким допускається робити прості кардіо- та силові тренування. Ідеально підходить для людей похилого віку дихальна гімнастика, розтяжка та базові елементи йоги. При цьому комплекс вправ не повинен викликати втоми, порушень серцевого ритму, труднощів дихання та болю в тілі.

Рекомендується проводити гімнастику у першій половині дня у добре провітряному приміщенні або на вулиці. Невеликі паузи між вправами допоможуть відновити сили та знизити загальне навантаження на організм під час заряджання.

Для людей похилого віку підходять махи руками і ногами, кругові рухи ліктями, повороти голови, нахили тулуба убік, перекочування стоп зі шкарпетки на п’яту, обертання ніг у положенні лежачи. Корисні також повільні прогулянки на свіжому повітрі, ходьба на місці з маршируванням.

Персонал приватного пансіонату для людей похилого віку в Києві «Забота любимых» додатково забезпечує сприятливий моральний клімат для своїх клієнтів та намагається мотивувати їх до простих фізичних навантажень.

Заняття гімнастикою в пансіонаті для людей похилого віку

У приватних установах старі перебувають під опікою медсестер і доглядальниць. Часто у них передбачені послуги лікаря ЛФК або проведення гімнастики за індивідуальними розпорядженнями спеціаліста.

Персонал приватного пансіонату для людей похилого віку «Забота любимых» у Києві цілодобово спостерігає за самопочуттям постояльців. Для клієнтів, які відновлюються після травм та тяжких хвороб, передбачена допомога реабілітологів та спеціальна лікувальна гімнастика. Самостійні постояльці можуть гуляти на свіжому повітрі, робити прості фізичні вправи під наглядом персоналу, займатися хобі, які потребують рухливості. За лежачими клієнтами дивляться медсестри та кваліфіковані доглядальниці, які допомагають людям похилого віку розминатися, підтримувати тонус м’язів і боротися з пролежнями.

Персонал пансіонату для людей похилого віку в Києві «Забота любимых» виконує всі призначення лікаря і допомагає підтримувати здоров’я кожного клієнта.