Недостаточное питание в пожилом возрасте

Недостатнє харчування у похилому віці: причини та ризики

На якість харчування людей похилого віку впливає не тільки їх загальне самопочуття, а й спосіб життя, рівень доходу та загальний добробут кожного пенсіонера зокрема. Не останню роль відіграє і ситуація, в якій перебувають люди похилого віку. Будинок для людей похилого віку у ​​Дніпрі «Забота любимых» – це приватна установа, в якій кожен постоялець отримує цілодобовий догляд з боку кваліфікованого та досвідченого персоналу. Раціон клієнтів у нас складається на основі рекомендацій геронтологів з огляду на особливості літнього організму та історію хвороби кожного гостя.

Як визначити нестачу харчування у людей похилого віку

Головним показником недоїдання будь-якої людини є зниження ваги більш ніж на 3 кг за короткий термін. Щоб боротися із проблемою, необхідно з’ясувати її причину. Не завжди це можуть бути захворювання, пов’язані з органами травлення. Найбільш поширеними є економічні, побутові, психологічні фактори:

  • Поганий вибір продуктів, невміння грамотно скласти раціон, погана поінформованість у питаннях харчування.
  • Відсутність апетиту, пов’язана зі стресовими ситуаціями: втрата близьких, тяжка хвороба, депресія.
  • Брак певних речовин, що впливають на засвоєння їжі.

Підвищують ризик виникнення проблеми у людей похилого віку та фізичні фактори: це і поганий стан зубів, труднощі з перетравленням їжі, що виникають у похилому віці. Можуть впливати і супутні захворювання: при тремтінні рук важко самостійно себе обслужити, тим більше – приготувати корисну та смачну страву. Слабкість та біль у суглобах впливають на рухливість. Багатьом пенсіонерам важко пройтися навіть до найближчого магазину. Не варто виключати і поширені у похилому віці психічні чинники: відчуття байдужості, втрата інтересу до життя, почуття самотності та ізольованість.

Як покращити харчування літньої людини

Найкращим варіантом для вирішення проблеми – забезпечити постійний кваліфікований нагляд. Приватний пансіонат для людей похилого віку – це місце, де постояльцям не потрібно ходити за продуктами і стежити за своїм раціоном. У «Забота любимых» панує сприятлива атмосфера комфорту та спокою, гості постійно спілкуються між собою та не почуваються самотніми. Доглядальниці та санітарки допомагають тяжкохворим постояльцям з прийомом їжі, стежать за їх апетитом та здоров’ям. Ми однаково серйозно підходимо і до профілактики недуг, і до їхнього лікування.