Постковідний синдром у людей похилого віку: симптоми та лікування

В Минздраве предупредили о тяжелом постковидном синдроме у пожилых людей – Москва 24, 08.10.2021
За останні кілька років медичні довідники поповнилися низкою нових термінів, одним із яких став «посткоподібний синдром». Коронавірусна інфекція особливо небезпечна для людей похилого віку: більше того, у хворих на недугу неприємні наслідки можуть спостерігатися протягом трьох місяців. У пансіонатах для людей похилого віку у ​​Києві та Київській області «Забота любимых» дотримуються всіх санітарно-епідеміологічних рекомендацій щодо мінімізації ризику зараження персоналу та постояльців.

Реабілітація після COVID-19 у пансіонатах для літніх

Ми відкриті для всіх людей похилого віку, які потребують відновлення здоров’я після перенесеної вірусної інфекції: ГРВІ, грипу, коронавірусу та інших захворювань. Згідно з медичними дослідженнями, у 20% раніше інфікованих та вилікуваних від COVID-19 спостерігаються ускладнення у різних формах. Найчастіше це:

  • сильна слабкість, біль у м’язах, задишка;
  • проблеми із зубами, яснами, випадання волосся;
  • захворювання нервової системи, часті головні болі;
  • загострення хронічних захворювань; підвищена метеочутливість;
  • збої у роботі органів травлення;
  • проблеми дерматологічного характеру: висипання, свербіж, почервоніння шкіри;
  • психологічні недуги: безсоння, підвищена тривожність, депресія, панічні атаки.

Точні причини виникнення постковидного синдрому все ще з’ясовуються. Фахівці ж наполегливо рекомендують боротися з недугою залежно від форми її прояву та призначають симптоматичне лікування.

Як подолати постковидний синдром у похилому віці

Гості пансіонатів «Забота любимых» проходять медичну, психологічну та соціальну реабілітацію під наглядом кваліфікованого персоналу. Доглядальниці та санітарки при догляді за хворими дотримуються приписів лікаря та стежать за показниками здоров’я постояльців, забезпечуючи комфортні умови проживання.
Прості фізичні вправи та прогулянки підтримують у тонусі опорно-руховий апарат, збалансоване харчування допомагає нормалізувати роботу внутрішніх органів, а взаємодія з однодумцями покращує психоемоційне тло та моральний стан. Комплексний підхід у лікуванні, повноцінний догляд та турбота допомагають відновити сили та повернутися до звичного «докоподібного» життя за максимально короткий термін.