Профилактика осенней депрессии у пожилых

Профілактика осінньої депресії у людей похилого віку

З віком людина стає сприйнятливішою до погодних змін. Ознаками метеочутливості може бути біль голови, загострення хронічних захворювань, неприємні відчуття в ногах, слабкість. Найчастіше це нетривалі симптоми, які зникають, як тільки погода відновиться. Постійні сірі пейзажі за вікном, дощі, холод провокують зневіру, а в серйозних випадках стають причиною важких захворювань.

Ознаки осінньої депресії у людей похилого віку

У будь-якому віці ми схильні до різних життєвих обставин, а емоції є лише реакцією організму, яка допомагає відновити ресурс. Ми можемо відчувати радість і сум, злість чи вразливість, тугу чи зацікавленість. Навколишнім важливо розуміти стан людини та вміти відрізняти пригнічений настрій чи погане самопочуття від психічного розладу.

Якщо ви спостерігаєте різкі та безпричинні зміни у душевному стані близького, це тривожний сигнал. Про серйозну проблему психологічного характеру свідчать і такі знаки:

  • Апатія, відсутність інтересу до подій, що відбуваються навколо.
  • Іпохондрія, постійні скарги та невдоволення.
  • Поганий апетит, втрата ваги.
  • Слабкість, нездужання, небажання вставати з ліжка.
  • Відмова стежити за зовнішнім виглядом та здійснювати гігієнічні процедури.

Якщо якісь із перелічених вище симптомів без змін спостерігаються у літніх родичів тривалий період, це привід звернутися до фахівців пансіонату для літніх людей в Івано-Франківську https://gral.org.ua/uk/dim-prestarilih-ivano-frankivsk/.

Профілактика осінньої депресії в пансіонатах для людей похилого віку

Недуга може спровокувати низку важких наслідків, які доведеться лікувати медикаментозним способом та під наглядом психотерапевтів. Персонал будинку для літніх людей в Івано-Франківську «Забота любимых» займається профілактикою сезонних депресій у своїх постояльців. Ми оточуємо людей похилого віку увагою, розмовляємо з ними на приємні теми, заохочуємо фізичну активність і проводимо вечори за хорошими фільмами.

Сприятливо позначаються прогулянки на свіжому повітрі або цікаве дозвілля: кулінарія, настільні ігри, рукоділля, читання книг, догляд за домашніми рослинами. Наші постояльці активно підтримують зв’язок із близькими: спілкуються з ними по телефону та Skype, приймають гостей у будь-який день тижня. Ми впевнені: найкращою профілактикою сезонної хандри є щирі турбота та кохання.