Профилактика остеопороза у пожилых людей

Профілактика остеопорозу у людей похилого віку

Остеопороз – захворювання, при якому всі кістки скелета стають менш щільними та міцними. Це підвищує ризик серйозних травм при переломах і може супроводжуватися болями в спині, порушенням постави та симптомами, які свідчать про нестачу вітаміну D: ламкість нігтів, проблеми із зубами. Постояльцями будинку для людей похилого віку в Черкасах «Забота любимых» є люди, які відновлюються після операцій та пошкоджень опорно-рухового апарату, тяжкохворі пацієнти та гості, які самостійно пересуваються та можуть себе обслуговувати без сторонньої допомоги. Усім їм необхідно вживати профілактичних заходів проти остеопорозу.

Чому знижується кісткова щільність

Основною причиною недуги є різке зниження кількості кальцію в організмі. Додатково підвищують ризик захворювання на проблеми з ендокринною системою, хвороби нирок, печінки, органів травлення. Недотримання правил збалансованого харчування та надмірна кількість мінеральних речовин призводить до того, що в суглобах починають накопичуватися солі. Саме тому в похилому віці особливо важливо стежити за раціоном та враховувати зміни, що відбуваються в організмі.

Профілактика остеопорозу у людей старше 50 років

Насамперед лікарі радять стежити за надходженням в організм кальцію. Його середньодобова норма для людей середнього віку становить близько 800 г. Літнім кількість вживаного кальцію на добу необхідно збільшити до 1300-1500 мг. Варто також враховувати, що засвоєння кальцію залежить від наявності інших корисних речовин: заліза, фосфору, марганцю, магнію, вітамінів А, С та D. Саме тому потрібно харчуватися не лише правильно, а й різноманітно.

Найбільша кількість кальцію міститься у молочних продуктах. Пенсіонеру для підтримки здоров’я кісток рекомендується в день вживати дві склянки кефіру або ряжанки, 100 г сиру та невеликий шматочок сиру. У раціоні також повинні бути:

  • зернові каші, квасоля;
  • свіжі ягоди, фрукти;
  • Риба та морепродукти;
  • горіхи, горох;
  • курячі яйця;
  • печені яблука.

Пансінат для людей похилого віку «Забота любимых» надає всім гостям збалансоване чотириразове харчування, складене за рекомендаціями кваліфікованих геронтологів. Для профілактики остеопорозу у нас також практикується легка зарядка, прогулянки на свіжому повітрі та за необхідності медикаментозне лікування згідно з призначенням лікаря.