История выздоровления

Реабілітація після перелому шийки стегна в пансіонаті «Забота любимых»

З роками кістки стають крихкими, і будь-яке пошкодження може призвести до серйозних наслідків. Найбільш частою віковою травмою, яку люди похилого віку отримують в результаті падіння, є перелом шийки стегнової кістки. Саме з такою проблемою до елітного будинку престарілих «Забота любимых» звернулися родичі пенсіонерки у Кривому Розі. У січні 2020 року їй діагностували перелом шийки стегна та визначили до державної лікарні на реабілітацію.

Після двох тижнів перебування у державній установі літню жінку направили до нас у пансіонат із рекомендаціями проводити масаж та ЛФК. Крім самого перелому зі зміщенням пенсіонерка страждала від пролежнів (некрозу м’яких тканин) 2 ступеня. Тому лікування почалося саме із цієї проблеми.

Методи реабілітації в приватному пансіонаті для людей похилого віку

У літньому віці відновлення м’яких тканин відбувається повільно. Самостійно організм не може впоратися з пролежнями, що вже з’явилися, тому для усунення цієї недуги знадобилися такі медичні процедури:

 • обробка ураженої шкіри антисептичними та лікувальними засобами, перев’язка;
 • особиста гігієна постояльця;
 • допомога при зміні положення (кілька разів на день потрібно перевертати хворого, щоб уникнути появи вогнищ).

Через місяць стан літньої гості покращився, і можна було приступати до масажу та лікувальної фізкультури.

Фізична підтримка

Перші процедури реабілітації полягали в коротких циклах масажу (по 15 хвилин п’ять разів на тиждень), які проводила медсестра, яка має диплом масажиста. Згодом їх тривалість збільшувалася і доповнювалася щадними вправами з комплексу ЛФК.

Крім помірної активності та масажу хворим з переломом шийки стегна потрібно правильне харчування для коригування роботи ШКТ. Жінка похилого віку отримувала збалансоване харчування, розроблене дієтологами спеціально для лежачих хворих на період відновлення.

Моральна та психологічна реабілітація

Лікування полягає не тільки у дотриманні медичних розпоряджень. Головне в будь-якій реабілітації – це людське ставлення та турбота, яка допомагає пацієнтові почуватися повноцінною особистістю, а не тягарем.

Спілкування з літніми постояльцями, підтримання піднесеного настрою, участь і комплексний догляд – все це входить у програму відновлення нашого пансіонату. Ми допомагаємо людям повірити у власні сили, не думати про погане, а дивитися в майбутнє, перемагаючи сьогоднішні обмеження для повернення до повноцінного життя.

Результати відновлення у пансіонаті після перелому

З моменту, коли жінка похилого віку з переломом шийки стегна надійшла до нас, минуло два місяці. Ще в січні вона була прикута до ліжка, страждала від некрозу м’яких тканин, сильних болів у травмованій ділянці та гіподинамії. Сьогодні вона може піднятися з ліжка і прогулятися кімнатою. Їй все ще потрібна допомога медсестри та використання ходунків, але прогрес очевидний.

Як допомогти літньому родичу вберегтися від перелому

Якщо людина проживає вдома, то її родичам потрібно попрацювати над переплануванням приміщення, щоб захистити похилого віку від падінь і переломів:

 • вирівняти підлогу (передбачити відсутність перепадів висот та порогів);
 • прибрати полоси та килими, про які можна спіткнутися;
 • покрити підлогу антиковзною поверхнею;
 • перенести вимикач на рівень пояса та організувати їхнє підсвічування (щоб літньому родичу не доводилося їх шукати та тягнутися до них);
 • розставити меблі так, щоб вони не заважали руху;
 • закріпити шафи, полиці, предмети на них;
 • придбати ліжко потрібної висоти з поручнями чи трапецією та інше обладнання, створене під потреби людей похилого віку;
 • розмістити важливі для життя та комфорту літнього родича речі у його прямій досяжності (щоб вони завжди були на увазі).

Захищена старість у домашніх умовах вимагає від кожного члена сім’ї пильності та уваги. Якщо створити подібні умови у квартирі чи власному будинку немає можливості, то можна звернутися до приватного пансіонату з догляду за людьми похилого віку «Забота любимых». Ми маємо необхідне обладнання та досвід у відновленні після переломів та інших вікових захворювань. У наших професійних руках відновлення вашого старого родича пройде швидше, і він швидше повернеться до нормального та повноцінного життя.