Важность социального взаимодействия для пожилых людей

Важливість соціальної взаємодії для людей похилого віку

З віком коло нашого спілкування помітно звужується, а з виходом на пенсію зазвичай складається лише з родичів і найближчих сусідів. Погане самопочуття, старечі недуги, зміни ритму життя гірше переживаються на самоті. Відсутність соціальної взаємодії в цьому випадку може призвести до загострення захворювань, підвищеної тривожності, дратівливості, втрати інтересу до життя та депресії.

Переваги соціалізації для людей похилого віку

Користь спілкування полягає не лише у позбавленні від почуття самотності. Численні дослідження в галузі психології та соціології показали:

  • Спільне дозвілля сприяє активізації роботи мозкових клітин. Так само корисні прості розмови про життя, настільні ігри, заняття хобі, спільне приготування їжі.
  • Перебуваючи у суспільстві, людина почувається самостійною та незалежною особистістю. Від цього підвищується настрій та з’являється впевненість у собі.
  • Соціалізація також впливає самопочуття хворого. Вона покращує моральний та психологічний стан, внаслідок чого людина не так гостро реагує на перебіг хронічних недуг. Спілкування у колі однодумців однаково ефективне і у процесі лікування хвороби, і під час профілактики загострень.
  • Обмінюючись поглядами, ділячись спогадами та обговорюючи новини, пенсіонер отримує позитивні емоції та відчуває радість життя. Від цього зростає рівень його благополуччя.

Соціальна реабілітація у будинках для людей похилого віку

Пансіонат для людей похилого віку у Києві «Забота любимых» – це заклад європейського рівня з повноцінним медичним доглядом. Наші клієнти знаходяться під постійним наглядом досвідчених доглядальниць і санітарок, не відчуваючи браку спілкування:

  • Персонал завжди підтримає бесіду з постояльцями, прочитає вголос главу з улюбленої книги або пробуде інтерес до захоплень один з одним.
  • Пенсіонери нашого пансіонату активно взаємодіють один з одним. Вони разом приймають їжу, дивляться телевізор, виходять на прогулянки, грають у настільні ігри.
  • Наш будинок відкритий для відвідування будь-якого дня тижня. Рідні та друзі можуть відвідувати своїх близьких у зручний для них час.

Кожен відвідувач має доступ до мобільного та стаціонарного телефону. У будинку також є інтернет з доступом до Skype – пенсіонери в будь-який час можуть використовувати найбільш зручний зв’язок для спілкування з родичами.