Весенний гиповитаминоз у пожилых: причины, симптомы и лечение

Весняний гіповітаміноз у людей похилого віку: причини, симптоми та лікування

З віком багато процесів у тілі сповільнюються, і організм починає гірше засвоювати поживні речовини. Особливо гостро ця проблема стоїть у міжсезоння і може супроводжуватися різними симптомами: від болю в суглобах до підвищеної тривожності. Хронічні захворювання посилюють ситуацію і часом важко з’ясувати причину поганого самопочуття у людини похилого віку. Пансіонат для людей похилого віку в Києві «Забота любимых» приділяє підвищену увагу раціону постояльців і стежить за кількістю поживних речовин, що надходять до їхнього організму.

Причини та симптоми гіповітамінозу у людей похилого віку

Багато хто плутає значення «авітаміноз» і «гіповітаміноз». Перший трапляється рідко і означає повну відсутність мікронутрієнта. Гіповітаміноз – це лише нестача певного вітаміну. За характером «збою» неважко зрозуміти його причину:

 • Проблеми зі шкірою, погіршення стану нігтів та волосся, порушення зору часто свідчать про нестачу вітаміну А.
 • Порушення сну, тривожність, нервозність також спостерігаються за недостатньої кількості корисного елемента. В даному випадку варто звернути увагу на вітамін В.
 • При гіповітамінозі часто спостерігається втома, нездужання, схильність до простудних захворювань. Найменший механічний вплив може спровокувати синець. Додайте до раціону більше продуктів, багатих вітаміном С.
 • При нестачі мікронутрієнтів страждає і руховий апарат: з’являється ломота в тілі, біль у суглобах, неприємні відчуття кісток. Це свідчить про дефіцит вітаміну D.
 • Слабкість у м’язах, втрата гостроти зору особливо неприємні у весняний період. У цьому випадку спеціалісти радять налягати на продукти з вітаміном Е.
 • Гіповітаміноз може викликати проблеми з органами травлення: відсутність апетиту, тяжкість у шлунку, погане переварювання їжі. Причина ховається у нестачі вітаміну РР.

Перераховані вище симптоми можуть свідчити і про інші недуги. Діагностувати гіповітаміноз можна лише за допомогою медичного обстеження. Постояльці приватного будинку для людей похилого віку у Києві «Забота любимых» перебувають під постійним наглядом. Коригування раціону та прийом лікарських препаратів відбувається за розпорядженням лікаря.

Лікування гіповітамінозу у людей похилого віку

Нестачу поживних речовин в організмі можна заповнити двома способами: додаванням до раціону певних продуктів та медикаментозним шляхом. У більшості випадків досить невелике коригування харчування зі збільшенням кількості вітаміну:

 • А – додавши в меню більше моркви, гарбуза, молочних продуктів, яєць, печінки тріски.
 • B – гречаною та вівсяною крупою, бананами, рибою, цільнозерновим хлібом, сиром.
 • С – за допомогою солодкого перцю, смородини, капусти, помідорів, картоплі, цитрусових.
 • D – вживанням жирних сортів риби, грибів, коров’ячого молока, яєчних жовтків.
 • Е – додаванням у меню злакових культур, насіння соняшника, мелених горіхів та натуральних рослинних олій (соєвої, кукурудзяної).
 • РР – горіхами, куркою, бобовими, зеленню, капустою, молочними продуктами.

Надлишок вітамінів не менш небезпечний, тому дуже важливо контролювати процес лікування. У пансіонаті для людей похилого віку в Києві «Забота любимых» постояльцям надається чотириразове збалансоване харчування. При складанні меню ми враховуємо рекомендації дієтологів для літніх людей із забезпеченням добової норми білків, жирів та вуглеводів.