Советы по поддержанию памяти в пожилом возрасте

Як підтримувати пам’ять людині похилого віку

Багато постояльців будинку для людей похилого віку у ​​Вишгороді «Забота любимых» мають проблеми з пам’яттю. Часом це трапляється через переживання травматичних подій або тривале перебування у стресовій ситуації. У цьому випадку психіка блокує неприємні спогади, щоб людина могла жити далі. Але найчастіше в старості проблеми з пам’яттю виникають з більш звичайних причин:

 • після інсультів та внаслідок інших захворювань: Альцгеймера, Паркінсона та ін;
 • через коливання кров’яного тиску (люди з гіпертонією страждають на деменцію частіше за інші групи населення);
 • внаслідок алкоголізму.

Сьогодні проблеми з пам’яттю зустрічаються і у молодих людей – перші ознаки можна спостерігати навіть у сорокарічних чоловіків та жінок. Як правило, це ті, хто зловживає алкоголем, а також не слідкує за харчуванням. Однак найчастіше сенільна (стареча) деменція прогресує після 65 років.

Що таке деменція та як з нею боротися

Деменція або старече недоумство – це хвороба, яка розвивається через розпад білої речовини головного мозку.

У мозку є біле волокно (мієлін) – це асоціативні нитки, які необхідні встановлення смислових зв’язків. Вони утворюються між нейронами через отримання інформації з навколишнього світу протягом усього життя. При деменції відбувається руйнація цих зв’язків – демієлінізація. Схожим процесом супроводжуються такі захворювання, як хвороба Альцгеймера та Паркінсона.

Дементія призводить до розпаду психічних функцій, втрати набутих знань і навиків, й у кінцевому підсумку – руйнації особистості. На жаль, її неможливо позбутися, але за допомогою лікування та модифікації способу життя можна суттєво уповільнити її перебіг.

Як організувати побут людини, хворої на деменцію

 1. Створіть жорсткий порядок дня. Це знімає невизначеність і тривогу, плюс у людини активується внутрішній годинник, і його буде легше контролювати.
 2. Не змінюйте обстановку. Чим менше подразників та негативних вражень, тим людина спокійніша.
 3. Слідкуйте за харчуванням. У меню має бути багато риби, корисних жирів і ягід.
 4. Організуйте фізичну активність. Робіть разом зарядку, виходьте на прогулянки.
 5. Контролюйте рівень світла. Він активує нейрони. З віком сітківка ока стає щільнішою, і світлу складніше проникати усередину. Якщо освітлення погане, слід використовувати сильніші лампочки.

Поради щодо підтримки пам’яті у літньому віці

Как поддерживать память пожилому человеку

Будинок для людей похилого віку у Вишгороді «Забота любимых» має досвід догляду за постояльцями, які страждають від проблем із пам’яттю. Ми зібрали невелику пам’ятку для допомоги людям, у сім’ях яких є літні родичі. З її допомогою можна організувати їхнє життя максимально безпечно і відстрочити появу обтяжливих симптомів.

 • Контролюйте прийом препаратів. Не слухайте сусідів та рекламу – приймайте рішення щодо завершення медикаментозної терапії або зміни дозування лише після консультації з фахівцем.
 • Здавайте аналізи. Заведіть вдома прилади для вимірювання тиску та пульсу, періодично ходіть із родичем до лікарні, щоб здавати кров на цукор. Про всі зміни слід повідомляти терапевта, ендокринолога або іншого профільного фахівця.
 • Облаштуйте приміщення. Приберіть із кімнати, в якій живе літня людина, всі зайві меблі, закріпіть полиці, позбавтеся нефункціональних предметів. Постеліть на підлогу антиковзне покриття, приберіть пороги і передбачте відсутність замків на дверях, щоб людина похилого віку випадково сама себе не закрила.
 • Організуйте емоційний контакт. Говоріть повільно і голосно, не розповідайте про події, що хвилюють, обмежте перегляд телевізора. Набагато корисніше зайняти літнього родича бесідою, читанням книги чи настільними іграми.
 • Дозволяйте брати участь у житті сім’ї. Доки людина може доглядати за собою самостійно, слід дозволяти їй це робити. Запропонуйте допомогу по дому – годування кота, витирання посуду, складання білизни.

Жити з людиною, особи якої торкнулися вікових змін, складно. Але не варто замикатися у проблемі. Вдома, де проживає літній родич, має бути спокійна та доброзичлива атмосфера.

Якщо потрібна допомога фахівця, елітний пансіонат «Забота любимых» з радістю надасть її. Наші постояльці живуть у спокійному середовищі, позбавленому суєти. Наш будинок для літніх людей у ​​Вишгороді має всі умови для повноцінного життя людей навіть з невиліковними захворюваннями. Вони отримують необхідний догляд, який включає і заходи щодо підтримки пам’яті. Ми допомагаємо не тільки людям похилого віку, а й їхнім родичам і пропонуємо спілкування з психологом.

Часом навіть тимчасового перебування в пансіонаті буває достатньо, щоб сім’я навчилася справлятися з новими умовами, а сама людина похилого віку відчув світ і спокій.