Как следить за здоровьем в пожилом возрасте

Як слідкувати за здоров’ям у похилому віці

З віком стає складно дбати про здоров’я, чому люди похилого віку часто кидають навіть невеликі спроби покращити самопочуття. Досвід співробітників будинку для людей похилого віку в Миколаєві «Забота любимых» говорить про необхідність стежити за станом організму в похилому віці на постійній основі. Ми щодня беремо участь у збереженні фізичного та емоційного самопочуття постояльців та сподіваємося, що наші практичні напрацювання у цьому питанні допоможуть вам організувати побут для старих родичів на належному рівні.

3 причини стежити за здоров’ям у старості

Існує думка, що тільки в молодому віці варто дбати про самопочуття. Мовляв, у старості організм уже не той і немає сенсу витрачати сили і час, що залишилися, на марні спроби щось виправити. Ця помилка вкоротила не одну тисячу життів. Жодна людина не хоче стати залежною та немічною, але це незмінно трапляється з тими, які перестає про себе піклуватися. Наводимо три причини продовжувати стежити за здоров’ям, незалежно від віку та обставин:

  1. Життя продовжує те, що робиться систематично. Люди похилого віку перестають здійснювати елементарні маніпуляції, тому що не хочуть ускладнювати вже й без того непрості умови існування. Навіть випити прописані лікарем ліки виявляється серйозним завданням, коли таблеток стає багато, а навколо поширюється суперечлива інформація щодо їх застосування. Старше покоління легко піддається навіянню – побачили рекламу чи порадилися з сусідом і відразу засумнівалися у ліках. Якщо ви самостійно стежите за старим родичем, то контролюйте, щоб він не переставав приймати ліки та не змінював дозування.
  2. Контролювати показники здоров’я – отже, убезпечитися від більшості катастроф. Більшість хвороб, що виникають різко і ведуть до сумних наслідків, до певного моменту не виявляються. Підвищений тиск можна не відчути та жити з ними місяцями. У цей час тиск крові на судини зношує стінки, що призводить до інсультів. Те саме стосується цукру та холестерину. Коливання цих показників зовні не виявляється, але наслідки більш ніж відчутні.
  3. Моральність знаходиться в тісному зв’язку зі здоров’ям людини. Старі люди, які постійно відчувають дискомфорт, стають сварливими, уразливими та прискіпливими. Але варто взяти під контроль біль, що постійно терзає, спростити побут і нормалізувати харчування, як літні люди перетворюються.

У пансіонаті для людей похилого віку у ​​Миколаєві «Забота любимых» проживає близько 40 постояльців, кожен з яких бореться з якимось одним, але частіше з цілою масою захворювань. Деякі наші гості прибувають до приватного пансіонату для реабілітації після інсультів, інфарктів чи операцій. І кожен з них має шанси суттєво покращити самопочуття, як тільки виявляється в середовищі, повністю адаптованому під потреби людей похилого віку. Наші медсестри та санітарки надають допомогу кожному та допомагають знову набути інтересу до життя.

Якого виду навантаження потрібні людині похилого віку

Как следить за здоровьем пожилых

Крім прийому ліків людям похилого віку не варто нехтувати фізичними та інтелектуальними навантаженнями. Простіше буде ввести в життя обидві ці складові, якщо створити розпорядок дня. У цьому випадку літня людина знатиме, що потрібно зробити, і це позитивно позначиться на виконанні всього запланованого.

Фізичні навантаження у літньому віці

У порядок дня необхідно включити аеробну активність. Сюди відносять будь-яке циклічне навантаження, зокрема звичайну ходьбу. У пансіонаті доглядальниці супроводжують постояльців під час щоденних прогулянок на території елітного будинку для літніх людей. Якщо ви живете з літнім родичем самостійно, рекомендуємо вибиратися на вечірні променади. Залежно від сезону та самопочуття старого родича їх тривалість може змінюватись від 30 хвилин до 2 годин на день.

Види інтелектуальних навантажень для людей похилого віку

Для підтримки роботи мозку перегляду телевізора недостатньо. Набагато корисніше провести час за грою в шашки, зібрати пазл або почитати книжку. Якщо людина не може займатися подібними діями, то родичі можуть почитати літературу вголос або просто побалакати. Навіть звичайне добре спілкування істотно відстрочить появу ознак старечого недоумства.

Як стежити за здоров’ям літнього родича вдома

Старість приходить неминуче. Її неможливо скасувати, але можна створити умови, щоб життя в похилому віці продовжувало радувати. Для цього сім’ї старого родича слід контролювати його прийом ліків, давати достатнє фізичне та розумове навантаження. Часто в домашніх умовах це дуже складно. Якщо вам потрібна сприяння професіоналів, співробітники будинку для людей похилого віку в Миколаєві «Забота любимых»з радістю допоможуть створити комфортні умови для життя близької вам людини.