Как обезопасить быт пожилого человека

Як убезпечити побут літньої людини

Коли людина похилого віку почувається у безпеці, це надає йому велику впевненість у власних силах і свободу дій. Поліпшується моральний стан, він не боїться переміщатися по дому, самостійно обслуговувати себе і вести активніший спосіб життя. Питання безпеки особливо важливе для людей похилого віку, які мають проблеми із зором, координацією та рівновагою, відчувають слабкість у м’язах, насилу пересуваються без сторонньої допомоги або мають порушення психіки. У цьому випадку близькі родичі зобов’язані створити для людини похилого віку максимально комфортні і сприятливі умови.

Дбати про пожежну безпеку

З віком змінюється функціонування рецепторів: люди віком понад 65 років гірше чують, бачать, відчувають запахи, тому не так швидко реагують на зовнішні загрози, як у молодості. Це особливо небезпечно для самотніх людей похилого віку і тих, хто більшу частину часу знаходиться вдома без нагляду. Літня людина може випустити з рук запалений сірник, забути відключити вогонь на плиті, не відчути витоку газу і навіть не зреагувати на тривогу сусідів. З віком погіршується і сам процес сприйняття інформації: навіть помітивши небезпеку, людина похилого віку може запанікувати, розгубитися або посилити ситуацію неправильними діями.

У домашніх умовах запобігти біді допоможуть спеціальні побутові прилади з функцією автоматичного вимкнення та датчики вогню чи диму. У пансіонаті для людей похилого віку в Дніпрі «Забота любимых» постояльці знаходяться під цілодобовим наглядом персоналу. У наших будинках продумана протипожежна сигналізація, встановлені датчики диму, є вогнегасники.

Стежити за прийомом ліків

Більшість людей похилого віку страждають на хронічні захворювання і змушені регулярно приймати медикаменти. Чимало пенсіонерів звикли мати вдома повноцінну аптечку, щоб потрібні ліки завжди були під рукою. Але люди похилого віку часто нехтують тим фактом, що кожен препарат вимагає свого дозування, а деякі потрібно приймати тільки з дозволу лікаря. У приватному будинку для літніх людей у ​​Дніпрі «Забота любимых» доглядальниці та медсестри суворо стежать за тим, які ліки та в якій кількості приймають постояльці. Наш персонал уважно вивчає інструкції до препаратів і дотримується приписів лікаря. Це особливо важливо для тих людей похилого віку, які не можуть самостійно себе обслуговувати або перебувають у нас у період реабілітації після перенесених хвороб чи травм.

Забезпечити безпечне переміщення по дому

Окрему увагу варто приділити питанням переміщення людей похилого віку в приміщенні. І у звичайних квартирах, і в пансіонатах рекомендується:

  • Яскраве освітлення. Особливо біля щаблів, поворотів, дверних отворів у коридорах. Краще, щоб біля ліжка був нічник чи настільна лампа.
  • Легкий доступ до меблів та відсутність нагромаджень.
  • Антиковзне покриття підлоги, щільне прилягання килимів та доріжок.

Наш пансіонат для літніх людей у ​​Дніпрі оснащений поручнями, широкими дверними отворами, стійкими сходами, які допомагають комфортно переміщатися клієнтам по будівлі. У приміщеннях створено умови для постояльців, які пересуваються із ходунками або на інвалідних кріслах. Всі підлоги покриті матеріалом, що протиковзає.

Запобігти нещасним випадкам на кухні та у ванній кімнаті

Пансіонат для людей похилого віку у ​​Дніпрі «Забота любимых» приділяє особливу увагу приміщенням, які надають підвищений ризик для безпеки постояльців. Ми ретельно стежимо за справністю побутової техніки, якою користуються люди похилого віку, і розташовуємо предмети посуду на доступній висоті. Персонал допомагає клієнтам, які мають труднощі з гігієнічними процедурами. Побутова хімія та токсичні засоби знаходяться у недоступному місці.

Працівники «Забота любимых» уважно ставляться до виконання своїх обов’язків та забезпечує гостям найвищий рівень безпеки.