Как справиться с плохим аппетитом у пожилого человека

Як упоратися з поганим апетитом у літньої людини

У похилому віці внутрішні органи працюють негаразд, як у молодості, і процеси метаболізму уповільнюються. Варто також враховувати, що фізична активність людей похилого віку невисока, тому на забезпечення життєдіяльності споживається не так багато енергії. Втрата смакових рецепторів, гормональні зміни, проблеми із зубами – все це призводить до зміни харчових звичок і часто вкрай негативно впливають на загальний стан здоров’я.

Втрата апетиту в похилому віці: особливості

У зв’язку зі старечими змінами у тілі кваліфіковані геронтологи рекомендують переглянути звичний режим харчування: відмовитись від шкідливої ​​їжі, дотримуватися збалансованого раціону і є небагато, але часто.

Будинок для людей похилого віку в Черкасах «Забота любимых» – приватна установа для постояльців похилого віку, лежачих хворих та старих людей, які страждають на різні форми недуг. Ми приділяємо особливу увагу питанням харчування в пансіонатах, у тому числі втраті апетиту та методах вирішення питання.

Важливо пам’ятати, що проблема може мати різні причини: від старечих змін у тілі до ознак серйозних захворювань органів травлення та навіть психосоматики. Літня людина може відмовлятися від їжі і через печію, неприємні відчуття в животі після обіду або діареї.

Втрата апетиту має такі наслідки:

  • Дефіцит поживних речовин у організмі.
  • Зниження здібностей протистояти вірусним інфекціям.
  • Втрата ваги, слабкість у м’язах.
  • Загострення хронічних недуг.
  • Зниження ефективності лікарських засобів.

Як літній людині покращити апетит

Найчастіше для того, щоб нормалізувати режим харчування, достатньо змінити звички. Відмінною ідеєю стане урізноманітнити раціон стравами з улюбленими продуктами людей похилого віку, залучати їх до приготування їжі, додавати в їжу ароматні натуральні приправи – часник, перець, зелень. Важливо, щоб меню відповідало потребам та можливостям літньої людини: вітається м’яка варена їжа, корисні коктейлі, сезонні фрукти та овочі. На апетит впливає навіть ситуація: завжди приємно поїсти в компанії, обмінятися із сусідами парою фраз і не бути заручником сумних думок. Такі умови для свої постояльців готовий забезпечити будинок престарілих в черкаській області https://gral.org.ua/uk/budinok-pristarilih-v-misti-cherkasi/.

Якщо природними засобами вирішити проблему не вдається, варто звернутися до фахівця та пройти повне медичне обстеження.