Як впоратися з агресією у літніх людей, які страждають деменцією

Деменция у пожилых - Новая БольницаСтаречі недуги і хвороби, пов’язані з порушенням роботи головного мозку, можуть супроводжуватися низкою проблем психологічного характеру. Погіршують ситуацію прийом лікарських препаратів, соціальна ізоляція, відчуття безпорадності і погане самопочуття. На щастя, проблему можна виправити, якщо над нею грамотно і наполегливо працювати.

Типи агресії у хворих з деменцією

Будинок для літніх людей «Забота любимых» – це приватний пансіонат європейського рівня з цілодобовим медичним доглядом за тяжкохворими пацієнтами. Кваліфікований персонал має великий досвід роботи з людьми похилого віку, які страждають на хворобу Альцгеймера і Паркінсона, постояльцями з деменцією і клієнтами, які проходять реабілітацію після інсультів. Хворі можуть проявляти агресію на вербальному рівні: кричати, провокувати роздратування, погрожувати, грубіянити або зовсім застосовувати фізичну силу.
Важливо розуміти: причиною такої поведінки є не «важкий характер», а сама наявність недуги та незворотні зміни клітин головного мозку . Стрес, відсутність розуміння і співчуття з боку оточуючих, наявність зовнішніх подразників часто погіршує становище і робить нестерпним спілкування з близькими.
Персонал наших пансіонатів – це люди з високим рівнем емпатії. Ми з повагою і розумінням ставимося до кожного постояльця, тому спокійно реагуємо на можливі напади агресії. Також ми приділяємо особливу увагу профілактиці тривожності і занепокоєння у наших клієнтів, застосовуючи на практиці все поради психологів.

Як вести себе з агресивною людиною, що страждає деменцією

Якщо ви зіткнулися з підвищеною дратівливістю у хворого, дотримуйтесь рекомендацій:

  • Поборіть власний гнів і абстрагуйтеся від купи емоцій. Не приймайте почуте близько до серця, спробуйте порахувати від 10 до 1, згадайте, що ваш співрозмовник втратив над собою контроль і потребує допомоги.
  • Заспокоївшись, підіть назустріч хворому. Ви можете з ним говорити або просто бути поруч, зберігаючи мовчання.
  • Якщо людина веде себе неадекватно або знаходиться на межі зриву, ні в якому разі не залишайте його на самоті.
  • Не критикуйте і проявляйте турботу.
  • Простежте за поведінкою літньої особи. Знаючи, що його заспокоює, а що дратує, в наступний раз вам буде легше впоратися з ситуацією.

Щире бажання допомогти і спокійна обстановка – прості речі, які рятують від негативних емоцій і відновлюють душевну рівновагу.