Як вибрати будинок престарілих для людей похилого віку

Як би молоді люди не хотіли оточити близьких своєю турботою і любов’ю, вони не завжди можуть надати їм кваліфіковану допомогу і повною мірою оточити увагою літнього родича. Багато хто з віком потребує постійного нагляду і відчуває, ніби обтяжує сім’ю. Від цього їхній психоемоційний стан погіршується, підвищується нервозність і навіть виникає депресія. Щоб розірвати це замкнуте коло, сім’ї наважуються скористатися послугами будинків для літніх людей. Варто розуміти, що такий відповідальний крок слід робити обдумано та при виборі установи враховувати всі нюанси.

Відмінності приватних будинків для людей похилого віку від державних

Спочатку сім’ям варто визначитися з типом пансіонату. Ціна в будинках для людей похилого віку державного фінансування невисока. Саме ця перевага часто спричиняє низку проблем у подібних установах: неналежні умови перебування, конфлікти з персоналом, неналежне харчування. У такій обстановці люди похилого віку не можуть почуватися комфортно.

Приватні будинки для людей похилого віку на кшталт «Забота любимых» надають своїм клієнтам послуги доглядальниць, кімнати з євроремонтом, збалансоване харчування та щоденний контроль за основними показниками стану здоров’я. У таких установах персонал набирається з особливою акуратністю. Власники приватних пансіонатів для літніх розуміють, наскільки важливі постояльцям турбота та чуйне ставлення.

7 критеріїв вибору пансіону для людей похилого віку

Рідним людям ми бажаємо найкращого. Хочеться, щоб вони були здорові, нічого не потребували, не відчували себе самотніми і жили в комфорті. Вибираючи установу для літнього родича, звертайте увагу на такі речі:

  1. Умови проживання . Уважно вивчіть фотографії будівлі зсередини та зовні, дізнайтесь про всі зручності, які допомагають пенсіонеру пересуватися приміщенням. Сучасні пансіонати для людей похилого віку зазвичай мають поручні, пандуси, невисокі сходи, широкі дверні отвори.
  2. Безпека . Добре, якщо підлога буде оброблена спеціальним антиковзним покриттям. Дізнайтеся, чи встановлені камери відеоспостереження. Тоді ваш родич перебуватиме під постійним наглядом персоналу.
  3. Комфорт . Приватні пансіонати для літніх людей намагаються створити для постояльців затишну домашню обстановку. Це впливає на їхній моральний стан і не дає відчути, ніби ті перебувають у лікарні. Також дізнайтесь про наявність кліматичної техніки: у приміщенні має бути комфортна температура, а кімнати часто провітрюватися.
  4. Харчування . У літньому віці важливо збалансовано та правильно харчуватися. Зверніть увагу на раціон гостей, графік прийому їжі, умови приготування їжі, можливість індивідуального меню.
  5. Персонал. Догляд за постояльцем залежить від рівня його самостійності. Якщо клієнти, які використовують ходунки, наприклад, після травм, можуть обслужити себе і потребують реабілітолога, то за лежачими або літніми людьми з деменцією потрібен особливий догляд кваліфікованого фахівця. Приватні пансіонати для людей похилого віку враховують ці нюанси при виборі персоналу.
  6. Контроль за станом здоров’я. Заздалегідь з’ясуйте, як ведуться спостереження за самопочуттям відвідувачів, чи проводяться ЛФК, як надається медична допомога.
  7. ВартістьВибираючи установу для літнього родича, слід враховувати свої фінансові можливості. Ціни перебування в будинку для людей похилого віку «Забота любимых» доступні будь-якій працюючій сім’ї.

Приватний пансіонат – це місце, в якому ваша близька цілодобово буде під наглядом кваліфікованих фахівців. У суспільстві турботливих доглядальниць та компанії однолітків він почуватиметься комфортно, безпечно та спокійно.