Как укрепить иммунитет пожилого человека в осенний период

Як зміцнити імунітет літньої людини в осінній період

Захисні функції організму з віком погіршуються, тому людям похилого віку особливо важливо зміцнювати імунітет у період активного поширення вірусних інфекцій. Підвищена увага варто приділяти гігієні, харчуванню, відпочинку та фізичним навантаженням. Кожен із пунктів має свої особливості, на яких варто зупинитися окремо.

Гігієнічні процедури для зміцнення імунітету

Обов’язково – тривале миття рук з милом протягом 20-30 секунд перед приготуванням їжі, прийомом їжі після відвідування туалету. Якщо немає доступу до води або мила, можна продезінфікувати шкіру антисептиком або засобом з високим вмістом спирту.

Шкіра людей похилого віку більш тонка і чутлива, ніж у молоді, а сальні залози працюють не так активно, як раніше. Душ у похилому віці можна приймати раз на два дні. Вода кімнатної температури покращує кровообіг, що також підвищує захист організму.

Харчування восени: 3 корисні рекомендації

Щоб зміцнити імунітет літній людині, важливо дотримуватися простих порад:

  • Пити більше рідини. Проста вода, трав’яні настої, морси допомагають краще засвоювати вітаміни та мінерали з їжі, а також виводять із організму токсини.
  • Відмовитися від шкідливої ​​їжі, напівфабрикатів, копченостей та смажених страв, які знижують здатність боротися зі шкідливими вірусами та бактеріями.
  • Внести до раціону більше вітамінів A, C, D, E, а також заліза та кальцію. Вони містяться в кисломолочних продуктах, цільнозернових крупах, зелені, рибі, сезонних овочах та фруктах, цитрусових.

Баланс відпочинку та активності

Стрес та надмірні навантаження призводять до руйнування клітин та зниження опору інфекціям. У похилому віці важливо якісно відпочивати та піклуватися про здоров’я сну: дотримуватись режиму, використовувати ортопедичний матрац, регулярно провітрювати приміщення. Слід більше гуляти, дихати свіжим повітрям та не забувати про користь рухів. Пенсіонерам буде достатньо легкої ранкової зарядки або вправ на розтяжку.

У будинку для літніх людей у ​​Дніпропетровську «Забота любимых» клієнти перебувають під постійним наглядом кваліфікованого персоналу. Ми займаємося профілактикою вірусних та простудних захворювань на всіх рівнях та стежимо за показниками здоров’я постояльців, їх харчуванням, дозвіллям та дотриманням правил особистої гігієни.