Европейские дома престарелых – зарубежный опыт в Украине

Європейські будинки для людей похилого віку – зарубіжний досвід в Україні

Сучасні приватні пансіонати для людей похилого віку у ​​Дніпрі та інших куточках України переймають досвід європейських країн. Деякі все ще порівнюють такі пансіонати зі старими державними установами, але багато приватних будинків для літніх людей більше схожі на бази відпочинку з медичним ухилом, створені спеціально для людей старшого покоління.

Як організується догляд у закордонних пансіонатах для людей похилого віку

Перші будинки для людей похилого віку з’явилися в Німеччині, Великій Британії та Швейцарії. Це були заклади для багатих, у яких персонал складався виключно з професійних лікарів та доглядальниць. Наступні будинки для людей похилого віку з’явилися в Ізраїлі, Франції, Америці, звідки мода на приватні пансіонати для літніх людей поширилася по всьому цивілізованому світу.

Європейський та американський менталітет відрізняється від українського. Нашим людям часто важко відвезти кохану бабусю чи дорого дідуся до будинку для людей похилого віку, адже це місце оповите безліччю неприємних історій, що залишилися ще з часів розвалу Радянського Союзу. У деяких державних установах люди похилого віку зустрічають недоброзичливість, байдужість з боку персоналу, але приватний будинок для літніх людей у ​​Дніпропетровську «Забота любимых» не схожий на такі заклади. Організатори цієї елітної мережі пансіонатів перейняли найкращий європейський та американський досвід:

  • Відмінні умови проживання. Тут продумано все: від планування будівлі до розташування вимикачів, світильників та якості покриття для підлоги.
  • Невелика кількість людей в одній кімнаті. Доступне проживання як за однією людиною, так і нечисленним, але дружним колективом по 4-6 осіб.
  • Доступні ціни. У Європі вартість проживання складає 75% від пенсії. Україна прагне тих же цифр, але й зараз ця послуга доступна практично будь-якій сім’ї, що працює.

Експерти стверджують, що в сучасній Америці понад 37 мільйонів людей похилого віку перебувають у приватних будинках для людей похилого віку. У Німеччині ця цифра нижча, але не менш солідна – 1,7 мільйона німців подбали про наявність кращих умов для життя своїх старих родичів і знайшли для них гідний пансіонат із медичним доглядом.

Населення Землі «старіє» з кожним роком, через що якість та кількість пансіонатів з відмінним рівнем догляду лише збільшується. Незабаром думка про те, що можна знайти гарне місце для улюбленого родича в будинку для літніх людей, стане для українців ближчою, і більша кількість людей похилого віку отримає повноцінний та професійний догляд, якого вони гідні!