Лишний вес в пожилом возрасте: причины и правила похудения

Зайва вага в похилому віці: причини та правила схуднення

З віком зайва вага може як посилювати перебіг хронічних недуг, так і провокувати їх появу, тому проблему слід вирішувати якнайшвидше. У пансіоні для людей похилого віку в Києві «Забота любимых» серйозно ставляться до питань харчування постояльців. У нас передбачено збалансований чотириразовий прийом їжі з урахуванням рекомендацій дієтологів та геронтологів. Консультуючись з найкращими фахівцями, ми включаємо в меню корисні страви без вмісту насичених жирів і вуглеводів.

Чому виникає ожиріння в похилому віці

Люди похилого віку схильні до зайвої ваги з кількох причин. Насамперед, впливає перебудова організму у зв’язку зі старінням: уповільнюються обмінні процеси і в тканинах швидше відкладається зайвий жир, позбавиться якого дуже непросто.

Проблему може спровокувати небажання змінювати харчові звички. Людям, які з молодості звикли вживати шкідливу їжу, не обмежували себе у солодкому, жирному, копченому, на старості років важко відмовитися від улюблених ласощів.

Ризик ожиріння зростає у зв’язку з низьким фізичним навантаженням. Різке зниження рівня активності, сидячий спосіб життя, відсутність бажання навіть прогулятися біля будинку додатково уповільнює метаболізм та зменшує м’язову масу. Неспалені калорії, у свою чергу, перетворюються на жирові відкладення. Повнота також може бути спадковою, тому схильним до зайвої ваги людям варто бути дуже уважними до свого способу життя.

Як схуднути у літньому віці

Варто пам’ятати, що в похилому віці протипоказані жорсткі дієти і фізичні навантаження, що виснажують. Краще – прислухатися до рекомендацій дієтологів та дотримуватись наступних правил:

  • Дотримуватися режиму дня та вживати їжу в один і той же час.
  • Обмежуватись невеликими порціями. Достатньо 3-4 основних прийомів їжі та пари легких перекушування.
  • Стежити за калорійністю страв, кількістю вживаних вітамінів та мінералів.
  • Дотримуватись режиму пиття, обмежувати себе у солі.

Не варто забувати про рух. Силові та кардіонавантаження у більшості випадків протипоказані. У боротьбі із зайвою вагою у пенсійному віці краще обмежитись легкою гімнастикою, простими вправами з йоги, скандинавською ходьбою, плаванням у басейні. Позитивний ефект на загальне самопочуття мають навіть звичайні прогулянки на свіжому повітрі.